Pomůcky používané k posilování

Pomůcky používané k posilování

Chcete mít krásnou a pevnou postavu? Chcete oslnit v plavkách? Pokud si chcete splnit tento sen, musíte vynaložit spoustu úsilí. Ale ne nadarmo se říká, že snaha přináší ovoce. Preferujete-li posilování doma před posilovnou a fitness centrem, doporučujeme sestavit si tréninkový plán a cvičit, cvičit a cvičit. Důraz byste měli klást nejen na cvičení, ale i na stravu. Správnou kombinací těchto dvou činností se brzy dostaví žádoucí výsledky. Existují také různé posilovací pomůcky, díky nimž je možné trénink zefektivnit.

Činky a medicinbaly

Nenahraditelnými posilovacími pomůckami jsou činky. Tyto posilovací pomůcky můžeme rozdělit na několik kategorií. V první řadě se dělí podle hmotnosti. V druhé řadě se dělí podle výrobního materiálu. Na trhu jsou k dostání činky potažené plastem či gumou. U těchto činek si musíte zvolit dopředu požadovanou velikost. Praktičtější variantou je jednoruční činka s praktickým maticovým uzávěrem, kde je možné zakupovat postupně různá závaží a vyměňovat jej.

Alternativní náhradou za tradiční činky je medicinbal. Jedná se o těžký posilovací míč, který je k dostání opět v různých velikostech a zátěžích.

S oběma typy pomůcek je možné posilovat různé svalové části těla – bicepsy, stehna, hýždě, břišní svaly a další. Stačí si najít vhodné cviky.

Posilování prstů a dlaně

Je důležité posilování břišních svalů, hýždí i rukou, ale neměli byste zapomínat ani na další důležité části těla, jako jsou prsty a zápěstí. Díky pravidelnému cvičení prstů a dlaně budete mít v prstech sílu a osvojíte si schopnost je ovládat. Velké oblíbenosti se těší gumový kroužek, který nabízíme i v našem internetovém obchodu. Nejprve byste měli zvolit menší zátěž a kroužek stisknout 5x po sobě a nejvíc, co jen to půjde. Nedoporučujeme trénovat příliš dlouho, protože ruka by vás potom zbytečně bolela a nemělo by to žádný účinek. Postupně si přidávejte počet stisknutí. Nakonec nebudete počítat stisknutí, ale budete si měřit čas, který jste věnovali cvičení.

  • Gelový míček – používaný k posilování dlaně
  • Kleště – slouží ke stejnému účelu jako gumový kroužek

Rotana aneb jak zhubnout

Další možností, jak se zbavit přebytečného tuku, je rotana. Jedná se o velmi populární pomůcku, která má snížit hmotnost. Rotana (rotační disk) vypadá jako kolo s rozměrem asi 30 centimetrů. Na povrchu se nachází výstupky a magnetky, které slouží k rychlejšímu hubnutí. Na rotačním disku se pohybujete horní částí těla proti směru dolní části těla. Tím dochází k pohybu a k formování těla. Náročnější variantou cvičení na rotaně je ve sníženém sedu či dřepu, díky čemuž se do cvičení zapojí velká část svalů stehen a formují se také hýžďové svaly.

Rotanu byste měli do svého tréninkového plánu zapojit alespoň třikrát až čtyřikrát týdně. Doporučená doba cvičení na rotaně je dvacet minut.

Náš internetový obchod nabízí pestrou škálu pomůcek ke cvičení. Výše zmíněné pomůcky k posilování představují jen krátký výčet toho, co nabízíme. Pokud chcete zhlédnout pestrou nabídku, potom zavítejte do kategorie „Posilovací pomůcky“, kde najdete vše, co potřebujete k posilování doma.