Pomůcky používané k masážím

Pomůcky používané k masážím

Současný trh nabízí pestrou škálu masážních pomůcek a přístrojů, které můžete využít ke své práci. Vyznat se v nepřeberném množství produktů je stále složitější. Proto jsme pro vás připravili přehledného průvodce, jenž je určen zejména pro laickou veřejnost. Ale užitečné informace si zde najdou i začínající maséři, fyzioterapeuti, kosmetičky a pracovníci v oblasti regenerace.

Na začátku však musíme podotknout, že žádná masážní pomůcka nenahradí ruce profesionálního maséra. Masážní pomůcky jsou pouze doplňkem a jsou vhodné pro lidi, kteří nemají možnost dopřát si odborně provedené masáže od odborného maséra s kouzelnými dlaněmi.

Zjednodušeně řečeno, masážní pomůcky slouží k prokrvení pokožky, k uvolnění svalového napětí a k navození vlídného pocitu. Existují masážní pomůcky na záda, ale také masážní pomůcky na masáž hlavy a spoustu dalších.

K zakoupení je spousta masážních pomůcek pro domácí použití. Mohli bychom je rozdělit na několik základních kategorií:

  • Statické
  • Mechanické masážní pomůcky pro masáž
  • Elektrické statické masážní pomůcky

Statické a mechanické masážní pomůcky

V minulosti byly velmi oblíbené kamínky v sáčcích či kamínky nasypané v misce. Po těchto kamíncích se šlapalo bosýma nohama, čímž docházelo k masírování reflexních bodů na chodidlech. V současné době je k těmto účelům doporučován masážní váleček, který slouží k masírování chodidel. V našem internetovém obchodě nabízíme také masážní váleček:

Velké oblíbenosti se těší také masážní dečky, které mají měkké hroty. Ty se používají stabilně na frekventovaných místech, například v koupelně či před postelí.

Pokud navštěvujete sauny, mohli jste si povšimnout přítomnosti masážních žínek z mořské lufy. Jedná se o mořské houby, které si můžete koupit i do domácího prostředí. V domácnosti nachází uplatnění také masážní baňky, se kterou si nijak neublížíte. Jedná se o silikonové masážní baňky, jejichž oblíbenost stoupá i u profesionálních masérů.

Velmi populární je také masážní míček, se kterým uvolníte určité části těla a zároveň si navodíte příjemný pocit. Nesmí vám chybět ani masážní podložka, případně lávové kameny na masáž. Zde je ale potřeba už odbornějších znalostí.

Elektrické masážní pomůcky

Širokou skupinou jsou elektrické masážní pomůcky, které je možné ještě dále rozdělovat na:

    • Masážní
    • Vibrační
    • Miostimulátory

Použití elektrických masážních pomůcek je jednoduché a velmi často je k nim doložen návod, podle nějž se můžete řídit. V domácím prostředí byste neměli používat profesionální masážní přístroje, pokud nejste sami profesionálové. Mohli byste nadělat na svém těle více škody než užitku. Je dobré se nejprve v obchodech zeptat, zda je daný přístroj určen výhradně pro profesionální využití či nikoliv.

Náš internetový obchod nabízí perfektní masážní pomůcky, které můžete využít i v domácím prostředí. Určitě budete s pestrou nabídkou spokojeni. U nás je k dostání pomůcka na masáž hlavy, chodidel, ale také celého těla. Zhlédněte naši bohatou nabídku. Litovat určitě nebudete.